PPC reklama je v současnosti jedním z nejefektivnějších kanálů online marketingu pro generování tržeb a poptávky.
Současnost je však oblast PPC reklamy velmi obsáhlá a dynamicky se mění. Neuplyne týden, kdy by do platforem Sklik, Google Ads či Facebook Ads nepřišla novinka nebo se nezměnila možnost jejich využívání. A proto se každý, kdo to s PPC myslí vážně, musí pravidelně vzdělávat a sledovat novinky, aby nepřišel o významnou konkurenční výhodu v boji o co největší tržní podíl.
Klient, který se PPC reklamou nezabývá denně, nemá prostor pro to, aby si udržoval aktuální přehled, co u něj nefunguje, a co naopak ano.
V reklamních technologiích se proto často vyskytují zcela zbytečné chyby, které stojí nemalou část z rozpočtu na reklamu. Jsou zapříčiněny nedostatečnou znalostí oboru.
Napsali jsme proto článek o 5 nejčastějších a zbytečných chybách, se kterými se v klientských účtech Google Ads a Sklik při auditech PPC kampaní setkáváme.
1. Nízká konverze
Ře se to v dnešní době zdá jako sci-fi, ale stále se setkáváme s otázky, ve kterých zcela chybí nastavení měr konverzí. Přitom se jedná o chybu, která je z hlediska efektivity kampaní naprosto zásadní. Bez měr konverzí je prakticky nemožné vyhodnocovat efektivitu investovaných prostředků a správně alokovat podle výkonnosti.
Věnování konverzím pro správnou optimalizaci kampaní v Google Ads. Google v dnešním době tvrdí, že pracuje na svém systému strojového učení, který je využíván ve všech automatizovaných strategiích nabídek cen za proklik. A na jakém principu fungují automatizované nabídky? Na sbírání dat o zákaznících. Pokud tedy systém nedostane data o relevantním publiku ve formě konverzí a mikrokonverzí, nebude nikdy schopen přizpůsobit ty správné nabídky, a snižovat tak cenu za konverzi.
2. Dynamického remarketingu
Dynamický remarketing by v kampaních e-shopu neměl chybět. Pracuje totiž s návštěvníkům webu a díky propojení s produktovým feedem a správnému nastavení remarketingového kódu je schopen znovu oslovovat uživatele fotkou produktu, který si prohlíželi, a taktéž podobnými produkty ze stejné kategorie.
V kampaních Skliku kromě klasického dynamického retargetingu na produkty (obdoba dynamického remarketingu v Google Ads) lze využít i cílení na shodnuté kategorie. Díky tomu lze návštěvníkům zobrazovat reklamy pouze s produkty z kategorií, o které se v minulosti zajímali, a též podobnými produkty ze stejné kategorie.
Podoba dynamického remarketingu
3. Vylučující slova
Příklady naší práce, při níž se v praxi setkáváme s problémem, kde se vyskytují výrazy, nebo jen velmi málo. Pokud například prodáváte plastovou zatravňovací dlažbu, není pro vás relevantní, aby byla polovina rozpočtu na návrhy jako „betonová zatravňovací dlažba“.
Stačí pouze vygenerovat report vyhledávacích dotazů a poté ve správném znění shodně dotazy vyloučit. Můžete pak klidně spát s vědomím, že peníze investujete do relevantních návrhů.
4. DSA kampaní
DSA (Dynamic-Search-Ads – Dynamické reklamy ve vyhledávání) automatizují kampaně ve vyhledávání a pokrývají široké spektrum vyhledávacích dotazů obsažených na webové stránce.
Generují tak automaticky titulky reklam a odkazy s vysokou relevancí velmi často dosahují vysoké míry prokliku (CTR) v rámci kampaní ve vyhledávání. Jste si jisti, že máte ve svých kampaních obsažené klíčové slovo pro všechny názvy a typy produktů? Vaše konkurence možná ano.
5. Propojení s dalšími kanály
Máte založený profil na Firmy.cz? Propagujete svou firmu díky Google Moje Firma? Plníte obsah svého YouTube kanálu produktovými videi a recenzemi? Proč tyto potenciální zákazníky nevyužít a neoslovovat je formou remarketingu novinkami v sortimentu a akcemi pobídkami?
Stačilo to, aby to tak malo. Propojení reklamních systémů s vašimi webovými stránkami zabere jen pár minut, ale přináší výrazné výsledky.
Chcete vědět, jestli jsou vaše PPC kampaně správně nastaveny? Kde neefektivně čerpáte rozpočet a jak zvýšit potenciál vašich kampaní? Nechte si zdarma zpracovat audit PPC kampaní a vytěžte z nich maximum!